Profil školy Súlad myslenia, schopností a správania sa v tíme školy História školy Ako na školu

História školy

Súkromné osemročné gymnázium v Košiciach, Galaktická č. 9 so zameraním na cudzie jazyky, otvorené v roku 1998 na Buzuluckej č. 3, bolo vytvorené ako alternatíva voči štátnym školám a doterajšiemu systému výchovy a vzdelávania. Každoročne sa otvára jedna trieda – PRIMA, dopĺňajú sa ostatné, už vytvorené triedy. Škola si založila Kroniku, ktorú v poslednom čase nahradila web stránka, ale aj školský časopis, ktorý sa z pôvodného názvu GYMBUZUL samozrejme premenoval na GYMPOST a neskôr na GYMGALAX a dosiahol už z príspevkov žiakov, učiteľov i rodičov číslo 17. Prví absolventi – už na novej adrese na Postupimskej 37 – maturovali v šk. roku 2005/06, nasadili latku úspešnosti na študijný priemer 1,9 a takmer všetci sú v súčasnosti na vysokých školách  (aj keď niektorí už na zmenených), v ďalšom školskom roku sa priemer vylepšil na 1,83 a v treťom na dosiaľ neprekonaných 1,66. V ďalších školských rokoch sa študenti " vrátili " na priemer 1,9, ale aj na 1,7. Celkový počet maturantov – 124 a ich štart na vysokých školách alebo v niektorých povolaniach považujeme za úspech a zakladajúcu históriu školy. Nemožno vymenovať všetkých úspešných študentov, ani všetky vynikajúce výsledky, ktoré dosiahli počas štúdia žiaci v rôznych súťažiach a olympiádach takmer vo všetkých učebných odboroch, ale spomenieme aspoň  Lukáša Sipského, Danicu Hronskú, Janu Milkovičovú, Luciu Mihokovú, Líviu Vargovčíkovú, Miroslavu Bubanovú, Katarínu Olšinárovú, Katarínu Vojčíkovú, Karolínu Paluchovú, Zinu Pankovičovú, Evu Dzurjakovú. Petra Mičáka Tomáša Petrunčíka, ako aj Biancu Bernáthovú, Henricha Daru a Radovana Petrunčíka, ktorí ešte neopustili brány našej alma mater, ale už sú v úspešnosti registrovaní po celom Slovensku.