Profil školy Súlad myslenia, schopností a správania sa v tíme školy História školy Ako na školu

Ako na školu

Prijímacie pokračovanie do Prímy je v súlade s pokynmi MŠ SR rovnaké ako na ostatných osemročných gymnáziách a podľa "Kritérií prijímacieho pokračovania". Na škole obzvlášť vítame žiakov s vyhranenými mimoškolskými záujmami, nadaním a talentom pre rôzne oblasti kultúrnej, športovej, technickej, alebo inej sféry a vytvárame pre nich podmienky k zladeniu stredoškolského štúdia s rozvojom ich vlastných aktivít a orientáciou na špičkové individuálne výkony. V škole sa rešpektuje priestor na sebarealizáciu a je zameraná na osobný rast každého žiaka. V priebehu 15 rokov existencie školy maturitné ročníky dosiahli študijný priemer 1,8. Máme víťazov celoslovenských literárnych, prírodovedných a jazykových súťaží, v škole v súčasnosti študuje niekoľko športových reprezentantov Slovenska.

Pre školský rok 2012/2013 okrem novej triedy prímy (najviac do 24 žiakov), je možné prijať aj obmedzený počet (prípadne menšie skupiny rovnakého zamerania) žiakov 9. ročníka ZŠ alebo stredoškolákov na doplnenie kvinty, prípadne realizovať prestupy do ktoréhokoľvek ročníka (okrem oktávy).